Google pripúšťa chybu skrytého mikrofónu

Ale začiatkom tohto mesiaca spoločnosť uviedla, že aktualizácia softvéru spôsobí, že spoločnosť Nest Guard bude hlasovo ovládaná. Na Twitteru boli dotknutí majitelia Nest povedali, že mikrofón "nebol dosiaľ použitý". Business Insider ako prvý informoval o vývoji.

marketing

Nest Guard je jednou z komponentov produktov domácej bezpečnosti Nest Secure. Systém obsahuje rôzne snímače, ktoré môže používateľ monitorovať na diaľku. Nest Guard je všestranný alarm, klávesnica a snímač pohybu, ale aj napriek tomu, že bol ohlásený už pred rokom, slovo "mikrofón" sa tento mesiac pridalo iba k špecifikácii produktu. Táto zmena sa zhodovala s oznámením, že je teraz kompatibilný so službou Google Assistant.

V reakcii na kritiku Google uviedol v utorok: "Mikrofón na zariadení nebol nikdy zamýšľaný byť tajomstvom a mal by byť uvedený v technických špecifikáciách. To bola chyba z našej strany." Pridal: "Mikrofón nebol nikdy zapnutý a je aktivovaný len vtedy, keď používatelia výslovne povolia túto možnosť.
"Zabezpečovacie systémy často používajú mikrofóny na poskytovanie funkcií, ktoré sa spoliehajú na snímanie zvuku. Do mikrofónu sme pridali mikrofón, aby sme mohli v budúcnosti ponúkať ďalšie funkcie pre našich používateľov, napríklad schopnosť rozpoznať rozbité sklo."

vyhledávač

Firma mea culpa bola prijatá ako pravá zo strany mnohých pozorovateľov spoločnosti, ale niektorí tvrdia, že stále vyvoláva významné problémy týkajúce sa ochrany osobných údajov. "Toto je vec, ktorá ma robí paranoidmi inteligentných domácich zariadení," komentoval Nick Heer, ktorý píše blog Pixel Envy. "Keby som vlastnil jednu z týchto vecí a zistil som, že najväčšia reklamná spoločnosť na svete ukryla mikrofón vo svojom dome po celý rok, bol by som blbý." Skupina britských zákazníkov na ochranu osobných údajov Big Brother Watch dodala: "Mnohé z našich starostí o inteligentných domácich zariadeniach sa javia byť pravdivé … Spoločnosť Google by mala byť považovaná za zodpovednú za nesprávne inzerovanie tohto produktu."

Nest Guard sa v minulom roku pustila do predaja v USA ako súčasť zabezpečovacieho systému Google Secure. Európska a kanadská verzia je naplánovaná, ale zatiaľ nie je k dispozícii. Spoločnosť Nest, ktorá je známa svojim inteligentným termostatom, získala spoločnosť Google vo februári 2014 za vykázané sumy vo výške 3,2 mld. USD. Potvrdenie prichádza niekoľko dní, čo spoločnosť Singapore Airlines čelila kritike inštalácie kamier do zadnej časti niektorých sedadiel svojich lietadiel ako súčasť nového systému zábavy v lete.
Spoločnosť potvrdila existenciu kamier v nedeľu, ale uviedla, že boli zdravotne postihnuté a dodala, že nemá v úmysle ich použiť.