Leštite a zároveň sa zabávajte

Bežné striebro však môže černieť, čím stráca na lesku a svojej kráse. To isté platí so šperkmi. Obnoviť ich krásu a lesk sa dá rôznymi prípravkami, ktoré sú zbytočne drahé a v skutočnosti veľmi nezaberajú. Máme pre vás tip, s ktorým dosiahnete presne to, čo potrebujete a nebude vás to ani veľa stáť.
Zabudnite na drahé vodičky, s ktorými je dokonca životunebezpečné narábať. Nemusíte leštiť, kefkovať, ani drhnúť často mäkký kov na ktorom vidieť každú ryhu.
Potrebujete:příbory.jpg

  • Alobal
  • Klasický prášok do pečiva v malom sáčku
  • Horúca voda

Postup:
Vložte na dno pohára viac poskladaného alobalu, pokojne z potravín alebo z vianočných kolekcií, nie však z izolačných alobalových pások. Vložte doň šperky, prášok do pečiva a zalejte horúcou, nie vriacou vodou. Nečistoty na seba naviaže alobal. Uvoľní ich reakcia prášku do pečiva. V prípade potreby zopakujte. Pri čistení strieborného príboru je použiteľná iná nádoba, napríklad forma pre srnčí chrbát, väčšia plocha alobalu a možno bude potrebné zvýšiť pomer obsahu prášku do pečiva.vidličky.jpg
Leštenie môže byť zábavou
Pri leštení strieborného riadu alebo šperkov si pokojne doprajte relax v podobe nejakej vašej obľúbenej hudby a s chuťou do toho nešťastného riadu, ktorý je taký matný.. Nemajte však obavy po správnej kúre umývania prídu tie najlepšie výsledky v podobe čistučkého voňavého, žiarivého a krásneho riadu. Ak ide o šperky tak je to samé, čo u strieborného riadu. Proste leštiť a leštiť, aby vám nebolo smutno a aby ste pri tom leštení nepociťovali nudu pustite si svoj obľúbený hit, ktorý vás nielen rozhýbe, ale taktiež vydáte nejaké tie tóny, slová, ktoré si pamätáte. Verili by ste tomu, že leštenie riadu alebo šperkov môže byť takou zábavou? Nie? Tak teraz to už viete, no načo čakáte? Šup, šup.. Ten krásny strieborný riad či šperky sa sami nevyleštia, iba s vašou pomocou! Výsledkom bude krásny naleštený strieborný riad, či šperky a aby toho nebolo málo- skvelý pocit po dobre odvedenej práce.
Ak nemáte strieborný riad, určite vám odporúčam si ho zaobstarať. Prestieranie riadu a doladenie so striebornými príbormi je naozaj mimoriadne krásne po tej estetickej stránke- nič nie je lepšie, ako krásne prestretý stôl s ligotavým vylešteným strieborným riadom, ktorý dodá celej atmosfére jedinečnosť a zmysel pre nadčasovosť.