Ako si poradiť s prístavbou garáže?

SEO3

Ak chcete chrániť a mať miesto pre vaše vozidlo, avšak nemáte zabezpečenú garáž, tak riešením pre vás môže byť drevená garáž. Vďaka prístavbe garáže budete môcť ochrániť svoje vozidlo a mať na neho tiež vyhradené miesto. Pokiaľ vám to váš pozemok dovolí, tak by ste rozhodne mali zvážiť takúto výstavbu, ktorá je v konečnom výsledku veľkým prínosom.
zahradní architektura

Plánovanie garáže

Pred plánovaním a začatím stavby dbajte na kvalitu dreva, aby drevená garáž dokázala ochrániť auto pred nepriaznivými vplyvmi počasia alebo v zime pred snehom. Prístavbou garáže môžete získať miesto aj pre viac áut, nie len pre jedno. Záleží to predovšetkým od priestoru, ktorý máte k dispozícií na realizáciu garáže. Vďaka drevu, ktoré je prírodným materiálom bude navyše drevená garáž skvelým dekoratívnym a dizajnovým prvkom vo vašom exteriéri. Avšak pokiaľ máte veľa záhradného vybavenia, ktoré by ste potrebovali niekde ukryť, tak je ideálne postaviť väčší drevený altánok. V takomto prípade je výhodnejšou alternatívou drevený altánok, ktorý nebude slúžiť len na parkovanie auta. Nedostatok úložného priestoru dokáže vyriešiť drevený altánok, pretože môže nahradiť pivnicu alebo podkrovie.

Rozmery stavby

Rozmery garáže by sa mali odvíjať od rozmerov vášho auta. K rozmerom pridajte aspoň jeden meter na šírku a dĺžku. Rozhodne myslite do budúcna, ak by ste plánovali ďalšie auto alebo viete, že budete potrebovať na vašom pozemku miesto na ďalšie auto. Drevený altánok, ktorý budete používať aj na skladovanie iného záhradného náradia potrebuje viac než jeden meter navyše.

Výhody drevenej garáže

Výstavba drevenej garáže je výhodnou investíciou, pretože nielen, že vás vyjde lacnejšie ako klasická murovaná alebo betónová garáž, ale zaobíde sa bez väčšiny pracovných postupov. Veľkou výhodou výstavby je to, že vám bude na jej postavenie stačiť jeden deň. Šikovnejší domáci kutilovia si s jej výstavbou dokážu jednoducho sami poradiť bez odbornej pomoci. Nevýhodou pre väčšinu ľudí môže byť to, že o altánok sa musíte pravidelne starať.