Pod pojmom móda, si nemôžeme predstaviť len oblečenie a ženu. Je nutné si vyobraziť jednotlivé časti ľudského tela. Jedná sa o vlasy, make-up, nechty či postavu. Obzvlášť zrejmé je, že móda patrila aj mužom. Egyptské odevy vo všeobecnosti neboli nijako komplikovane tvarované a šité. Túto jednoduchosť ale dopĺňali rôzne farby odevu, ktoré taktiež slúžili na odlišovanie príslušenstva daného človeka k rôznym vrstvám.
V starovekom Egypte sa zväčša chodilo naboso. Povrch bol prijateľný pre ľudskú nohu, pokiaľ nebol rozpálený. Za takýchto okolností sa už využívali jednoduché sandále, vyhotovené z kožených ramienok. Ich podošvu tvorila slama, alebo už vo vyššej vrstve aj papyrus.
Už z mnohých malieb a fotografií, je jasné že Egypťania chceli vyčnievať. Ich šperky boli dôležitou súčasťou ukazovania sa v spoločnosti. Vyrábali sa hlavne zo zlata, a dokazovali určité postavenie. Okrem zlata, ale ešte s väčšou obľubou používali farebné sklo a napodobeniny kameňov, pokiaľ sa jednalo o nižšiu vrstvu. Vyššie vrstvy používali drahé kamene. Obľúbené boli prstene, náhrdelníky a náramky.
Ženský odev bol jednoduchý, vzhľadom na horúce podnebie. Tento odev sa nazýval Kalasiris, a aj on určoval svojím vzhľadom ktorá žena kam patrí. Pokiaľ jeho hodvábny koniec siahal až po členky, šlo o vysoko postavenú ženu s urodzenou krvou. Do polovice lýtok siahal pracujúcim ženám.
Mužský odev tvorila hlavne bedrová zásterka. Muži si nechávali trup voľný, a nosili len zásterku, ktorá bola často krát zdobená a vyšívaná rôznymi ornamentami. Taktiež boli typické výrazné linky, ktoré nosili panovníci ale aj vysoko postavený učenci či kňazi. Muži si nechávali vlasy po plecia, nosili jemné ľanové oblečenie a jednoduché sandále. V prípade panovníka, šlo stále o ľahké oblečenie, no už s vyšívanými ornamentami či prišitými šperkami.