Ako v lete prežiť stres


Uvedomte si život nie je dokonalý… ani v lete
Ľudia sa celý rok za niečím náhlia, no v lete akoby ešte viac pritlačili na pílu. Chcú mať všetko z krku a odísť čo najrýchlejšie na dovolenku, prípadne ju zháňajú na poslednú chvíľu, do práce chodia s ešte väčšou nechuťou a domov prinášajú stres, ktorý nakoniec prenesú na celú rodinu. Chcú mať všetko rýchlo hotové, odovzdané, zariadené a dokonalé pretože také má predsa leto byť. Takto to však nefunguje a čím viac sa snažia, tým viac to zhoršujú. Dobrá správa je, že letný stres sa dá jednoducho napraviť.

tvář

Spomaľte, ale nezaspite na vavrínoch
Občas sa to ľahšie povie, než spraví ale zaručene to funguje. Ako však na to? Stačí zopár malých zmien a vaše leto bude absolútne bez stresu. Na začiatok by ste mali pouvažovať nad tým, čo konkrétne Vás v tomto období znervózňuje a prináša stres. Urobte si zoznam a určte si svoje priority. Je naozaj dôležité dostať sa k podstate a zdroju toho, čo vám stres prináša a čo najefektívnejšie ho eliminovať. Je každá situácia, ktorá vám prináša stres naozaj podstatná a dlhotrvajúca? Pokiaľ nie, zmeňte spôsob ako využívate svoj čas a nájdite si tempo, ktoré vám bude vyhovovať. Pamätajte, nie je nič zlé na tom na chvíľu zastaviť a nadýchnuť sa.

relax

Nájdite si čas na seba
Nezáleží na tom či strávite denne pol hodinku v prírode alebo si ukradnete päť minút ranného ticha. Miesto kontrolovania mailov hneď ráno si prečítajte pár strán knihy, ktorú ste tak dlho odkladali alebo lúštite krížovky. Vyhraďte si nejaký čas na seba a spravte niečo pre svoje mentálne alebo fyzické zdravie. Nájdite si zaujímavé hobby, ktoré vám pomôže po dlhom dni, začnite chodiť na prechádzky alebo si užite pár minúť jogy. Nezabudnite na čas strávený s rodinou a priateľmi. Smejte sa spolu, rozprávajte sa o svojich problémoch a počúvajte. Pomôžte si navzájom.
Malé zmeny v podobe lepšie využitého času a vyhradenia si chvíľky pre seba môžu mať na stres ohromný, pozitívny účinok. Nakoniec, sme len ľudia a nie sme dokonalý. Tak ho berme tak, aký je.

Publikováno v Nezařazené