Autá sú dnes o čosi komplikovanejšie

Každé auto, sa jedného dňa pokazí. Niektoré viac, niektoré menej, no autoservis, jednoducho potrebuje každý jeden vlastník automobilu. Keď si budete hľadať ten pravý vy, všímajte si najmä to, aké služby má v ponuke. Muž sediaci na strom vraku auta, zaparkovanom vo vysokej tráve

Bez počítača to nejde

Začnem tým, že dnešné autá, už neopravíte len skrutkovačom a kladivom. Sú omnoho komplikovanejšie. Väčšina vecí funguje na základe elektroniky, takže autoservis, ktorý nie je schopný zrealizovať autodiagnostiku, je vám v podstate na nič. Samozrejme, že aj v takejto dielni dokážu opraviť mnohé veci. Na druhej strane však s mnohými vecami neurobia nič, pretože ani nebudú vedieť zistiť, kde je problém.Muž s veľkými hodinkami, v modrom svetri drží volant auta

Budete prekvapení

Prečo píšem, to čo píšem? Pretože som sa prednedávnom veľmi nemilo prekvapil. Bol som mimo svojho bydliska a začal som mať problém s autom. Tak som šiel na net, našiel najbližší servis, dopredu zavolal a keď mi povedali, že môžem prísť, tak som išiel.
Na mieste však nevedeli prísť na to, čo autu je. Ostal som trochu zmätený, pretože moje auto patrí k tým novším a zatiaľ som sa nestretol s tým, aby diagnostika niečo neodhalila. Problém bol ale v tom, že tu žiadnu diagnostiku nemali. Pre mňa obrovské prekvapenie a zároveň i obrovský problém, pretože auto nešlo opraviť. Moje ďalšie kroky viedli do autoservisu Dubnica, kde na počkanie a podotýkam, že za pár minút, odhalili poruchu, ihneď ju opravili a pri vystavení účtu som ani neodstal infarkt. Za mňa, jednoznačná spokojnosť. Mimochodom, v tomto autoservise nájdete všetko, čo pre svoje auto potrebujete. Bol som veľmi milo prekvapený. Nikdy som o tomto servise nepočul, no jeho služby boli viac než dobré.
Týmito riadkami som vám chcel povedať iba to, aby ste si pri výbere autoservisu všímali to, či majú počítať.to myslím samozrejme nadnesene a s troškou humoru. Inak povedané, bez diagnostiky automobilu, to dnes nejde.