Bytové doplnky ktoré liečia

Domy, by sme sa v mali v prvom rade cítiť príjemne. Nie je podstatné to, čo je práve v móde, alebo čo sa páči našim známym. Okre estetickej funkcie, dokážu niektoré bytové doplnky aj liečiť. Vyskúšajte ich na vlastnej koži a uvidíte.

drahokam
 
Aromaterapia
 
Príjemná vôňa je základ príjemnej domácnosti. Na výber máte takzvané aromalampy, do ktorých vložíte sviečku a do vrchnej časti nalejete vonný olej, alebo vosk. Ak si zakúpite kvalitné vonné prípravky, vašu domácnosť rozvoňajú dokonale. Pri kúpe takejto lampy, však pozerajte aj na jej výzor. Druhou možnosťou sú difuzéri, ktoré nájdete napríklad v krásnych drevených úpravách. Potešia nie len čuch, ale aj zmysli. Nepodceňujte výber tých správnych vôní. Niektoré dokážu upokojiť zmysli, no niektoré naopak poriadne podráždiť. Kupujte vždy prípravky na prírodnej báze, aby ste si neprivodili alergiu. Veľmi dobrou voľbou sú i soľné lampy, ktoré síce nevytvárajú vôňu, ale pôsobia priaznivo na dýchacie ústrojenstvo.
 
Symboly pokoja
 
Soška Budhu, lotosového kvetu, indického slona, alebo iné všeobecne známe symboly pokoja, dokážu naozaj upokojiť. Ide o to, že ich takto vníma naša myseľ a hlavne podvedomie. Nejedná sa teda len o moderný gýč. Najlepšími miestami na ich umiestnenie, je napríklad kúpeľňa, či spálňa. Hodia sa jednoducho všade tam, kde zvyknete odpočívať a relaxovať.
 
Sušené aj živé
 
Kvety, by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Tie sušené navodzujú príjemnú atmosféru a vôňu. Kombinácia správnych tvarov a farieb, dokáže urobiť s ľudskou psychikou zázraky. Živé kvety však majú i omnoho viac funkcií, ako tú estetickú a upokojujúcu. Slúžia na čistenie vzduchu a tiež výrobu toho nového. Domácnosť bez kvetín je jednoducho mŕtva. Stačia i dva, či tri kúsky. Uvidíte, že sa budete doma cítiť omnoho príjemnejšie. 

sušené květy
 
Prírodné materiály
 
Kamene, drevo, či bavlna. Všetko, čo je vyrobené z prírodných materiálov, pôsobí upokojujúco a príjemne. Hovoríme o takzvanom teple domova. Preto si určite zaobstarajte aspoň niekoľko dekorácií z dreva. V prípade kameňov však buďte opatrní. Používajú sa totiž ako silne liečivý prostriedok vo viacerých typoch alternatívnej medicíny. Na ľudské zdravie majú skutočne veľmi výrazný vplyv. Preto si ich nikdy neumiestňujte v blízkosti postele, ale v detskej izbe.