Cestovanie so psom

Bijú sa vo vás vaše dve najväčšie vášne – chcete vlastniť domáce zvieratko, no zároveň túžite po cestovaní. Na prvý pohľad sa môže zdať, že tieto dve veci sa navzájom vylučujú, no opak je pravdou. Nič nemôže byť lepšie ako trávenie voľného času niekde vonku v prírode so svojim psíkom. V súčasnosti sú už mnohé miesta sprístupnené aj majiteľom psov, aby si týmto prilákali nových nadšených návštevníkov. Možno si poviete – fajn, výlety by boli, cestovanie s mojim zvieratkom je prijateľné, avšak ako zabezpečiť bezpečnosť pri cestovaní?

husky

My sme sa zamerali konkrétne na cestovanie autom. Je to najjednoduchší spôsob a taktiež pre zviera aj najmenej stresujúci. Rovnako je ale potrebné všetko dôkladne zabezpečiť, aby sa naše zvieratko cítilo počas cesty dobre. V prvom rade by sme mu mali vyhradiť vhodné miesto, kde náš psík pri cestovaní zostane celú dobu. Môžeme ho umiestniť vpredu pri nohách spolujazdca, ale bezpečnejšie je umiestniť psíka dozadu, takisto k nohám. Pod neho môžeme položiť poskladanú deku, aby sa mu lepšie ležalo, v prípade teplého počasia stačí nejaká tenká plachta. Ak vlastníme malého psíka, môžeme si zaobstarať prepravku, do ktorej ho počas cesty umiestnime.

pes v autě

Zviera sa bude cítiť pokojne, pretože bude na mieste, ktoré dôverne pozná. Taktiež aj prepravku by sme pred cestou mali vystlať niečím mäkkým. Pre ešte pohodlnejšie cestovanie môžeme použiť aj rôzne postroje a pásy pre psov do auta. Je veľmi dôležité, aby bol psík pripútaný kvôli jeho, ale aj našej bezpečnosti. Ak toto všetko zabezpečíme, môžeme vyraziť. Počas cesty je však nutné, aby sme často zastavovali, musíme pre psíka zaobstarať dostatok vody, najmä v teplom počasí a počas horúceho leta.
Ak sme všetko toto zvládli pripraviť, môžeme sa bez ďalších problémov vybrať na rôzne miesta s našim štvornohým miláčikom a spoločne objavovať a užívať si krásy prírody a pamiatok, a to nie len na Slovensku. Tak čo, môžeme vyraziť v ústrety novým dobrodružstvám?

Publikováno v Nezařazené