Dá sa niečo ešte pozerať v televízií?

Mnoho mladých ľudí pri zariaďovaní bytu nemyslí na umiestnenie televízora. Dôvod je prostý. Nechcú ho. V dobe, kedy je internet takmer všade a my si môžeme vybrať čo chceme a čo nechceme pozerať sú televízne stanice na druhej koľaji. Stále ostávajú obľúbené u starších ročníkov, no tie mladšie ich neraz zavrhujú. Naposledy to dopadlo takto po finále extrémne populárneho seriálu, Hra o tróny. Prečo si teda ešte televíziu zapnúť a nevyužívať ju len ako doplnok?

televize.jpg

Reality šou
Pre jedných nenávidený formát, druhí si bez neho nevedia predstaviť život. Prečo? Všetko závisí od toho, ako sa daná šou spracuje. Na jednej strane ju niektorí berú ako rýchlo-stroj na peniaze a tak to aj potom vyzerá. Nepremyslený scenár, ľudia, ktorí nezaujímajú druhých, poprípade premietanie nevkusu a úpadku morálky do našich obývačiek. No dá sa to aj ináč. Neraz taký giganti ako BBC vymyslia koncept o prežití so zaujímavými ľuďmi, ktorých vyberali psychologicky, nie iba pre zaujatie diváka. V tom sa líši kvalita od rýchlo ušitého nápadu. Pre mnohých sa tak stáva populárny program ten, kde na nich stále niečo nové čaká a je im to blízke.

projektor.jpg

Komédie
Tie nemusia byť vo forme filmu alebo seriálu. Na Slovensku už nejaký ten čas televízia Joj prichádza so zábavnými reláciami, ktoré si divák obľúbil pre ich jednoduchosť a hlavných protagonistov. Aj tu platí, že jednoduchosť vyhrala. Bežné vtipy, zábavné situácie a nepremyslená a hlavne nesilená zábava je to, čo mnohí unavení ľudia po dlhom dni chcú.
Dokumenty
Vedieť čo si chcete pozrieť je fajn, no prichádzate tým o možnosť objaviť nejaké nové programy, ktoré sú naozaj kvalitné. Počúvať len odporúčania nestačí. V mnohých prípadoch nie je na škodu, že si len tak sadnete pred obrazovku a poprepínate, čo beží. Mnohé dokumenty, ktoré by vás podľa názvu alebo popisu nezaujali, môžu byť presne to, čím si chcete skrátiť chvíľu.

Publikováno v Nezařazené