Dosiahnite rozkoše

Tantrická masáž je starodávna masážna technika, ktorá sa využívala už v starovekých častiach Ázie. Jej hlavná myšlienka je zakotvená v hinduistickej viere. Zahŕňa celé telo – vrátane intímnych partií a iných erotogénnych zón. Jej cieľom je prebudiť v jednotlivcovi sexuálnu energiu prostredníctvom spirituálnej časti duše. Na rozdiel od väčšiny iných masážnych metód, tantrická masáž zahŕňa duchovné prvky ako podrobná všímavosť okolia a vnútorného duchovného svete, očný kontakt a rôzne dýchacie techniky využiteľné pri stavoch ako je napríklad úzkosť a panika. V rámci vzťahov pomáha prehĺbiť intimitu medzi partnermi tým, že sa zvýši celková všímavosť emócií a túžob, ktorými partner disponuje.

Tantra masáž

Existuje nespočetne mnoho typov tantra masáží, no všetky zdieľajú jeden spoločný znak – erotiku. Prostredníctvom nej sa udeje mnoho vecí, ktoré možno považovať za výhodné. Zahrnutie tantra praxe do bežného života prináša so sebou nespočetné množstvo benefitov pre fyzické i mentálne zdravie. Je dokázané, že mnoho ľudí po zahrnutí tantra do svojich životov udáva, že sa cítia omnoho viac uvoľnenejší. Štúdie taktiež ukazujú menej prípadov depresie, panických či úzkostných stavov. Medzi benefity týkajúce sa tela patrí lepšia cirkulácia krvi, postupné zníženie krvného tlaku a zvýšenie imunity organizmu. Uvoľnenie svalstva a svalového napätia nemusíme ani spomínať.

Tantra masáž

Ďalšou výhodou je sebapoznanie, ku ktorému počas masáže dochádza. Jednotlivec dostáva možnosť vedome pozorovať svoje telesné vnemy, emócie a sexuálne túžby. To všetko vedie k väčšej spokojnosti v intímnom živote. Na túto výhodu nadväzuje i iný benefit, a to prerušenie nudnej rutiny, ktorú mnohé páry po nejakom čase spolu pociťujú. Sústredenie sa na veci, ktoré sú príjemné, a nie len na orgazmus spôsobí objavenie nových metód, ako potešiť seba, no i svojho partnera.