Ekologické čistiace prostriedky od Earth Friendly Products

Čistiace prostriedky, ktoré sú založené na čisto prírodnej báze, sa dnes tešia veľkej obľube. V prvom rade neškodia nášmu zdraviu, no a čo je taktiež veľmi podstatné, nezaťažujú životné prostredie. Stretnete sa s nimi i v bežných obchodoch, avšak o čosi väčší výber nájdete určite na internete. Zaujímavú ponuku nájdete napríklad od firmy Earth friendly Products.  Okrem klasických prípravkov, určených na podlahu, do kuchyne, či kúpeľne, si môžete zakúpiť i omnoho netradičnejšie čistiace prostriedky.

jablka
 
Sprej na čistenie ovocia zeleniny
 
Táto firma je so Spojených štátov amerických. Vo svojej ponuke majú napríklad sprej určený na čistenie zeleniny a ovocia. Možno a zamýšľate nad tým, čo je zlé na obyčajnej vode z vodovodného kohútika. V podstate nič. Ak však zeleni a ovocie iba opláchnete, nezbavíte ho chemických látok, ktoré sa používajú na postrek. Podstatná časť z nich, totiž na potravinách ostáva. Tento sprej je teda určený na odstránenie chémie. nemá žiadnu chuť ani vôňu a je založený na sto percentne prírodnej báze. Obsahuje vodu, denaturovaný alkohol, ktorý sa získava z kukurice, rastlinné deriváty, kyselinu citrónovú a sorban draselný. Ovocie, alebo zeleninu stačí nastriekať a ihneď potom opláchnuť pod studenou vodou. Jeho cena sa pohybuje od troch do piatich eur.
 
prádlo

Sprej na čistenie hračiek a detskej izby
 
Jedná sa taktiež o produkt vyššie spomínanej firmy. Môžete ho použiť na čistenie hračiek zo všetkých materiálov, alebo nábytku, podláh a iných predmetov v detskej izbe. Zloženie je samozrejme stopercentne prírodné. Prostriedok nemá žiaden zápach, neobsahuje agresívne látky a ani žiadne látky spôsobujúce alergie. Bez obáv ho môžete používať aj pri tých najmenších bábätkách. 
 
Univerzálne čistiace prostriedky s prírodnými vôňami
 
V ponuke EKO prostriedkov, natrafíte aj na univerzálne čistiace produkty s rôznymi zvláštnymi vôňami. Citrón, pomaranč, alebo iné citrusové arómy sú takpovediac klasika. Čo by ste však povedali na taký petržlen? Presne tak. EKO čistiace prostriedky, si môžete zakúpiť aj v takýchto extra vôňach.

Publikováno v Nezařazené