Keď sa sny stanú realitou

Cena destinácií nás vie občas zamraziť, ale čo ak konečne ušetríme peniaze a chceme si vychutnať dovolenku, o ktorej snívame azda aj celý život? Doprajte si jednu z vymenovaných destinácií a verte, že na ňu budete spomínať ešte po dlhý čas.
 
moře

  1. Kajmanské ostrovy

Voľba čarokrásneho ostrova s nádherným morom je jedno zo stoviek výhod, ktoré tu nájdete. Niekedy sa vám tam môže prihodiť zranenie, Kajmany sú zradné a nebezpečné – na plážach nie je dostatok ľudí ako ste boli zvyknutí v iných destináciách. Ak sú na pláži dvaja alebo desiati ľudia, stále je to málo na vyplašenie morských potvoriek ako sú napríklad žraloky.
V rátane žralokov môžete vidieť aj jedného z najmúdrejších vodných cicavcov – delfína. Plavby loďou sú tu totiž veľmi obľúbené a počas nich uvidíte prírodu takú, aká by mala byť všade. Pochopiteľne celá posádka pre vás počas jazdy uloví ryby a pri konci plavby vás bude čakať honosná hostina plná čerstvo upečených rýb s vynikajúcim miestnym korením. Počas plavby sa tiež môžete pozastaviť nad predstavením šamanov ako šliapu po rozdrvenom skle alebo žeravých uhlíkoch.
Takže krásne more, divoká príroda, luxusné plavby loďou sprevádzané luxusným jedlom a službami. O hoteloch ani netreba rozprávať, pretože za utratenú sumu peňazí vyzerá každý hotel rovnako. Je len na vás, či ste pripravený ochutnať kúsok šťastia.

safari
 

  1. Afrika

Silná ozvena bubnov sprevádzajúca kultúrne tance mladých žien oblečených v národných farbách odevov – to je Afrika. A nielen to. V Afrike (ak myslíme divokejšiu a cennejšiu časť) môžete byť na potulkách naozajstnou divokou prírodou, tak ako ju svet stvoril. Výlety sú tu rozšírené po celej „safari“ časti Južnej Afriky. Odvážni ľudia sa vydajú na cestu terénnym autom spolu so svojím fotoaparátom a majú možnosť si svoje zážitky aj odfotiť. O tejto dovolenke možno nesníva každý, ale je to predsalen časť nášho sveta, kam by sme sa mali vydať. Afrika má stále čo ukázať a určite to pocítite aj na cene, pretože vidieť leva, či obrovského nosorožca vo svojom vlastnom teritóriu je nielen risk ale aj parádny zážitok!

Publikováno v Nezařazené