Kontajnery do skladu

Riadenie skladu je často neľahkou úlohou, ktorá zahŕňa veľa dôležitých činností, nevyhnutných splniť k správnemu fungovaniu logistických procesov. K naplneniu správnosti týchto procesov je dôležité využívať logické a zároveň nákladovo i priestorovo šetrné riešenia. V rámci chytrých riešení by mal byť každý skladový priestor vybavený rôznymi skladovacími nádobami. Tieto nádoby zahŕňajú napríklad kontajnery, boxy, krabice, prepravky, vozíky alebo vedrá či palety, ktoré uľahčujú presúvanie tovaru a iných uskladnených materiálov. V prípade, že sa zaoberáte logistikou zahraničného tovaru alebo prepravujete materiály z veľkej diaľky, skladové kontajnery sú nevyhnutnosťou, ktorú k preprave potrebujete mať.

skladové kontajnery

Skladový kontajner Schoeller Allibert dokáže zaistiť bezpečnú ochranu svojho obsahu aj počas veľkej vzdialenosti niekoľko tisícok kilometrov dlhej cesty. Skvelo sa hodí na prepravu ťažkých predmetov, pretože vďaka svojej ľahkosti šetrí dopravné náklady, ale zároveň má veľmi vysokú nosnosť.

skladové priestory

Využitie nájdu skladové kontajnery v rôznych odvetviach, od automobilového cez potravinársky až po priemysel. Väčšina kontajnerových riešení je dokonca prispôsobených aj na šetrenie priestoru, a to takým spôsobom, že sa dajú na seba naskladať. Rovnako je možné ich úplne zložiť aj v prípade, keď sú prázdne, čím sa ušetrí priestor aj pri spiatočnej ceste. Najmodernejšie kontajnery sa vyrábajú z recyklovateľného materiálu, ktorý im zabezpečuje výdrž až niekoľko rokov. Po opotrebovaní alebo zničení sa uplatňuje systém cirkulárnej ekonomiky, kedy sa kontajner rozloží, recykluje a vyrobí sa z neho nový skladovací kontajner. Takýmto spôsobom sa šetrí planéta, životné prostredie, prírodné zdroje a zároveň sa znižuje aj znečistenie, plytvanie a uhlíková stopa. Mnoho kontajnerov je prispôsobených pre konkrétne odvetvie, v ktorom sa budú využívať a obsahujú rôzne dodatky. Napríklad ide o ventily, vysoko hygienický alebo chemikáliám odolný materiál či špeciálne vzduchotesné uzávery, ktoré dokážu šetrne uskladniť aj nebezpečný obsah.