Kvalitný život, zdravé telo, pokojná myseľ…To všetko vďaka športu

Naše telo pohyb jednoducho potrebuje. Pohyb, je jednou z najzákladnejších funkcií tela. Veď už v praveku sa ľudia hýbali lovili mamutov, kráčali dlhé trasy kvôli potrave. V dnešnej dobe, kde sedíme v dopravných prostriedkoch, následne v práci, ľudia na šport trochu zabúdajú. Niektorí si to uvedomujú začnú sa hýbať, a robia dobre. Dokonca si tak môžu predĺžiť život o niekoľko rokov, alebo sa zbaviť rôznych chorôb.

jogging

Šport a pravidelný pohyb robia s našim telom veľké divy. Fyzická aktivita napomáha k rôznym zlepšeniam v našom tele, tak napríklad vedeli ste, že:
– zlepšuje cirkuláciu krvi v telom (orgány ako pľúca, mozog, srdce pracujú oveľa lepšie)
– pri zlepšenej cirkulácií krvi sa znižuje riziko ochorení srdca či mozgovej porážky
– pomáha znižovať tlak
– zlepšuje zvládať stres, nervozitu a napätie
– zlepšuje schopnosť organizmu využívať kyslík
– prispieva k duševnej vyrovnanosti
– zlepšuje fyzickú kondíciu človeka
– zlepšuje náladu
– zlepšuje imunitu
– napomáha k lepšiemu spánku
– posilňuje koncentráciu človeka
– pomáha k lepšiemu fungovaniu tráviaceho systému
– znižuje riziko cievnych ochorení
– pomáha prekonať depresiu

fitnes

Pýtate sa či má športovanie vplyv aj na psychické zdravie? Určite áno. A možno väčšie ako si myslíte.. Krásne vysvetlenie ako šport, pôsobí nielen na fyzickú ale i duševnú stránku človeka.
Možno sa pýtate, ktorý šport je najvhodnejší. Pre každého iný. Niekomu viac vyhovuje rýchla chôdza, niekomu beh, niekomu korčule. Veľa ľudí obľubuje kolektívne športy ako napríklad futbal, hokej. Starší ľudia obľubujú prechádzky, mladší zase posilňovanie vo fitnes centre alebo beh. Možností je naozaj obrovské množstvo. Každý musí nájsť ten šport, ktorý mu vyhovuje a baví ho. To je najdôležitejšie, pretože ak človek robí šport s radosťou nikdy ho neprestane baviť.

Publikováno v Nezařazené