Lev ako maznáčik? Prečo nie!

Túžili ste sa niekedy pomaznať s kráľom zvierat? Prehrabnúť sa rukou v jeho majestátnej a hustej hrive? Istý safari park v Rusku ponúka práve takýto druh jazdy. Presnejšie Leví park Tajgan v Belogorskom rajóne na Kryme.
Ukrajina ho považuje za svoj prvý safari park, a nachádza sa v ňom jedinečná kolekcia vyše 50 levov a levíc z Európy a Južnej Afriky. Títo dravci žijú v priestranných, 20 hektárových klietkach s prostredím podobným Africkej savane. Levov môžete pozorovať z vyvýšenej platformy.dievčatko objímajúce leva.jpg
Pokiaľ si však trúfate, môžete tam ísť na prehliadku do levieho výbehu  v obyčajnom, nechránenom vozidle bez okien, kde ku vám hneď nabehne niekoľko veľkých mačiek aby sa s vami pohrali, vyobjímali vás, prípadne olízali. A ak si troška priplatíte, smiete stráviť chvíľku osamote iba s krotiteľom a levom, pričom ho môžete do sýtosti hladkať, vybozkávať a urobiť si pôsobivú fotku. Nikde inde by vám to totižto kvôli bezpečnostným  a zdravotným normám nedovolili.
O levov sa stará svetovo známy zaklínač šeliem a zakladateľ parku Oleg Zubkov. Sám ich krotí a trénuje. Podľa jeho slov žiaden z jeho levov neublíži nijakému návštevníkovi a že všetci turisti sú v jeho prítomnosti v absolútnom bezpečí.
Jednou z najprítulnejších levíc je Lola. „Ak sa k vám počas jazdy pritúli, alebo si vám ľahne k nohám mladá levica a začne priasť, tak to je určite Lola.“ hovorí vedúca parku. Do parku bola privezená v nepeknom stave, a spočiatku sa ľuďom vyhýbala. Po čase a pozornej starostlivosti od Olega si však zvykla a zmenila sa na to najmilšie divé zviera aké si viete predstaviť.lev vo ZOO parku.jpg
V tomto parku, ktorý by sa dal nazvať aj druhom zoo, môžete stráviť čas nielen s levom. Nájdete tu totižto aj iné púštne a stepné zvery, ako žirafy, zebry, ťavy, tigre a opice, ale aj tie menej exotické, ako byvoly, daniele, či líšky. Takisto si tam môžete posedieť v kaviarni „Biely lev“, oddýchnuť pri fontáne a pokochať sa na krásnych drevených sochách afrických zvierat.
Tak čo? Odvážili by ste sa vstúpiť do tejto rezervácie? Ak áno, určite vám to prinesie nezabudnuteľný zážitok. V každom prípade však netreba zabúdať, že sa stále jedná o relatívne divoké zvieratá, preto by ste si mali dávať pozor, a správať sa okolo nich obozretne.