Maľovanie – kreatívna a zároveň relaxačná činnosť

V dnešných dňoch je už takmer nemožné zastaviť sa a zahodiť stres do koša. Platí to najmä pre vychýrených workoholikov, ktorí si svoj voľný čas premárnia najradšej v práci a na všetko ostatné sa vykašlú a zabúdajú tak na priateľov, rodinu a hlavne na seba. Tak sa na okamih vysloboďte z pút zodpovednosti a nájdite si pár minút na relax. Nebude to však ležanie pred televíziou alebo bezcenné plytvanie časom na internete. Ide o podmanivú činnosť, ktorá dokáže povzbudiť telo aj myseľ – maľovanie.

plechovky

 V prvom rade treba poznamenať, že maľovanie a všeobecne výtvarné činnosti posilňujú vašu bujnú fantáziu oveľa viac než si dokážete predstaviť. Napríklad, ak začnete pamäťovú kresbu a vložíte tam kúsok toho, čo ste zažili alebo videli, výsledok bude pre vás viac ako uspokojivý. Po druhé vás práve takáto záľuba môže naviesť k väčšej trpezlivosti a ponúkne vám tak možnosť stať sa lepším človekom. Je to hlavne kvôli tomu, pretože chvíľku potrvá než sa naučíte správnej technike, ak samozrejme nie ste profesionál. Musíte čakať na vhodný okamih, kým ho znovu a znovu namaľovať tak, aby bol konečne podľa vašich očakávaní, jednoducho dokonalý.

syndrom

Ďalšou zaujímavosťou je, že práve maľovanie celkovo rozvíja osobnosť človeka a dokážeme ním vyjadriť samých seba. Nie je to len o kreativite a talente. Je to o vás. Takže si sadnite za stôl do pohodlnej polohy, zvoľte si akúkoľvek techniku maľovania aká sa vám zažiada, alebo ktorá vám už dlhú dobu imponuje, skrátka čokoľvek čo máte už viacej než dlhý čas zaseknuté v hlave, a stačí už len tvoriť. Nemusí to byť hneď majstrovské dielo, veď každý nemôže byť o pár minút Picasso. Stačí zopár ťahov štetcom sem a tam alebo si môžete vyskúšať maľovanie zátišia, na ktoré vám stačí obyčajná ceruzka. Netreba sa teda báť, že do tejto záľuby vrazíte polovicu ťažko zarobenej výplaty.

abstrakt

Na záver treba spomenúť, že novodobým pomocníkom na odbúranie stresu s čoraz väčšou popularitou sa stávajú maľovanky. Nie sú to tie klasické pre deti, ale sú naopak veľmi zložité s malými otvormi na vymaľovanie a často sú to mimoriadne pútavé vyobrazenia. Volajú sa aj takzvané antistresové maľovanky pre dospelých. Zabíjajú v ľuďoch prebytočné napätie a uvoľňujú energiu.
Takže či už si vyberiete klasické výtvarné činnosti štetcom a farbami alebo spomínané maľovanky, urobíte pre seba viac než žiť život s plnou hlavou starostí. Tak šup šup, vytvorte aj vy niečo originálne. 

Publikováno v Nezařazené