Mr. Olympia 2017 v Las Vegas

Aj tento rok bude hostiť túto veľkú udalosť roka americké mesto Las Vegas, ako je tomu už niekoľko rokov po sebe. Fanúšikovia kulturistiky a fitness si prídu určite na svoje majú sa načo tešiť. Veď minuloročný víťaz už vyhral 6 x po sebe titul Mr. Olympia, čím vyrovnal rekord masívneho Doriana Yatesa z roku 1997. Ak vyhrá a obháji titul aj tento rok, napodobní tak známeho Arnolda Schwarzeneggra, ktorý má na svojom konte 7 titulov.

las vegas

Súčasný držiteľ titulu, Phill Heat je jedným z mála kulturistov, ktorí dokázali obhájiť titul niekoľko rokov po sebe. Tomuto súčasnému sa to podarilo v rokoch 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 a v minulom roku. Úloha to bude neľahká pretože na krk mu dýcha stále veľmi dobrý a skúsený pretekár Dexter Jackson, ktorý bude mať tento rok 48 rokov. Je to obdivuhodné, že aj v takom pokročilom veku dokáže držať krok so svetovou špičkou, obzvlášť v športe akou je kulturistika.

Stále sa približujúci k medaile je pretekár, ktorý ma na sebe najviac svalov na kulturistickej scéne na svete medzi profesionálmi. Tento pretekár pôvodom z Egypta váži v súťažnom období 140 kg. Veľkosť však nie je všetko, keďže kulturistika je o celkovej pripravenosti a vyrysovaní svalstva. V tomto tento obor trochu zaostáva, no v poslednej dobe sa omnoho zlepšil a je len otázka času, kedy sa začne umiestňovať na stupňoch víťazov.

svaly

Za zmienku určite stojí aj kategória, kde súťažia pretekári do 212 lb. V poslednom čase si táto kategória získava stále viac fanúšikov. Za najznámejšieho pretekára tejto kategórie sa považuje „kráľ“ 212 – ky, James Flex Lewis, ktorý minulý rok obhájil titul Mr. Olympia do 212 lb svoj piaty titul v rade za sebou.
Jeho neskutočná pripravenosť a tvrdosť svalstva nemá vo svojej kategórii konkurenciu.
Sú časťou súťažného víkendu je aj expo, kde si jeho návštevníci prídu na svoje pretože sa tam budú nachádzať stánky ponúkajúce všetko čo sa bude týkať života okolo fitness.

Publikováno v Nezařazené