Okrem bežných tovarov sa dnes predávajú aj novozaložené spoločnosti

Na Slovensku je spoločnosť s ručením obmedzeným najbežnejšou formou podnikania, k jej založeniu sa prikláňa mnoho ľudí, ktorí by radi začali svoj vlastný biznis. Mnohých z nich však môže v začiatkoch odrádzať množstvo byrokratických úloh a zdĺhavých procesov, ktoré jej založenie sprevádzajú, preto máme lepšie riešenie, kúpiť si už založenú, takzvanú ready made spoločnosť.

Spolupráca pri projekte

Popularita ready made spoločností rastie, najčastejšie sa predávajú v Banskej Bystrici a v Bratislave a najpopulárnejšie sú spomínané s.r.o. Na trhu fungujú spoločnosti, ktoré sa venujú iba tomu, že zakladajú nové firmy a následne ich predávajú záujemcom o podnikanie. Okrem nových čistých spoločností si však môžete kúpiť aj firmu s históriou. Všetky sú riadne zaregistrované v OR, kvôli nutnosti platby DPH aj na daňovom úrade, ale v ponuke sú aj firmy, ktoré nie sú platcami DPH. Každá spoločnosť musí mať aj svoje sídlo, teda adresu, kde jej bude chodiť pošta a v prípade kontroly z akéhokoľvek úradu nebude problém nájsť firmu aj fyzicky.

Všetky úkony, ktoré by predaj firmy platca dph si budúci podnikateľ musel „vybehať“ sám, zaňho urobí spoločnosť, ktorá ready made firmu založila, takže záujemcom odpadne množstvo času stráveného chodením po úradoch a čakaním na vyjadrenia, s kúpou tejto spoločnosti všetky tieto činnosti obídete. Pri predaji spoločnosti s ručením obmedzeným je začatie jej činnosti dňom podpísania spoločenskej zmluvy. Všetky podrobnosti aj zoznam firiem, z ktorých si môžete vyberať, sú uvedené na internetových stránkach, kde nájdete aj podrobnosti, ktoré vás budú zaujímať a ktoré sú dôležité, aby všetko prebehlo hladko a bez následných problémov.

Podpisom to všetko začína

Vlastné podnikanie je snom mnohých z nás, no nie každému je dopriate aj ho reálne skúsiť, záleží to od mnohých faktorov. Môže sa stať, že firme sa nebude dariť tak ako by sme si predstavovali, a vtedy prichádza na rad jej predaj, čím sa zbavíme zaťažujúcich problémov a finančných záväzkov, ktoré nie sú rentabilné.