Pozrite si rebríček najlepších rodinných áut súčasnosti

Čo robí rodinné auto dobrým? Predovšetkým musí byť praktické, lacné, výkonné, dostatočne priestranné, spoľahlivé, inými slovami, musí byť dobré vo všetkom.

ford

Ford Focus
Nový Ford Focus môže vyzerať veľmi podobne ako starý model, oproti staršiemu modelu má však výraznejšiu konštrukciu z kovu. Rovnako poteší viac miesta na zadných sedadlách. Technologické vylepšenia sú ešte výraznejšie, Focus je teraz k dispozícii s rozsiahlymi informačnými systémami a rôznymi autonómnymi pomocnými prostriedkami. Model Ford má chytrý, agilný podvozok, ktorý spôsobuje, že sa v zákrutách cíti brilantne a dokonca aj rýchlejšie modely sú cenovo dostupné.

Škoda Octavia Estate
Škoda Octavia Estate je jedným z najpraktickejších menších rodinných áut. Vnútro ponúka dostatok priestoru na zadných sedadlách, ktoré sú dostatočne pohodlné aj pre vysokých dospelých. Auto disponuje v štandarde dostatkom vybavenia – vrátane 8-palcovej dotykovej obrazovky.
Bohužiaľ, dizajn interiéru vás ničím špeciálnym neohúri. Všetko je zdobené v citlivých, ale sotva atraktívnych odtieňoch čiernej alebo šedej farby. Na druhej strane Škoda prichádza so širokou škálou úsporných benzínových a naftových motorov.

volant

Nissan Leaf
Nissan Leaf je elektrické vozidlo, ktoré je skvelým rodinným autom v prípade, ak robíte veľa krátkych ciest a máte možnosti, kde ho môžete pravidelne zapojiť a nabiť. Na rozdiel od väčšiny elektrických vozidiel, Leaf je dodávaný s praktickým, ľahko nabitým batožinovým priestorom a dostatočným priestorom pre pasažierov sediacich na zadných sedadlách. Interiér pôsobí trochu lacno, ale tichý elektromotor a cenovo dostupný cenník robia tento model jedným z najpoužívanejších elektrických áut na predaj a skvelá voľba pre rodinu.

VW Golf
Nový model VW golf ponúka aj napriek menším rozmerom veľkorysý priestor pre všetkých cestujúcich. V zadnej časti je dostatok miesta pre troch dospelých. Rovnako bohatý priestor ponúka aj batožinový priestor. Interiér vozidla zdobia exkluzívne materiály, ktoré robia toto auto výnimočným. Oplatí sa priplatiť za voliteľnú automatickú prevodovku, najmä ak robíte veľa dlhších ciest. Pri pomalých rýchlostiach môže byť trochu trhavá – napríklad pri parkovaní. V porovnaní so špičkovými modelmi áut je VW Golf strednej triedy vynikajúcim rodinným autom.

vw

BMW Active Tourer
BMW Séria Active Tourer a Gran Tourer sa v posledných rokoch ukázali ako divoko obľúbené autá. Ponúka kombináciu rodinných prínosov a cenovej dostupnosti. Rada Active Tourer sa pýši priestrannými luxusnými kompaktnými modelmi MPV s piatimi sedadlami. Má vynikajúce jazdné vlastnosti a rovnako nezaostáva ani luxusný interiér automobilu, ktorý okrem iného disponuje nastaviteľnými sedadlami, ktoré vďaka vyššiemu umiestneniu poskytujú cestujúcim lepší výhľad.