Prasiatka už nie sú v móde

Založením bankového účtu si zabezpečíme aspoň malú istotu, že naše peniaze sú chránené. Aký účet a v akej banke si založíte si musíte premyslieť vy, ale ktorý typ účtu pre vás bude výhodný si môžeme priblížiť hneď.
Výber banky je samozrejme najdôležitejší, pretože každá ponúka iný balíček služieb a aj ceny za vedenie účtu sú rôzne. Mali by ste vedieť o zmenách v poplatkoch niektorých bánk a poriadne si preštudovať čo bude pre vás najvýhodnejšie.

euro

Pri zakladaní bežného účtu sa od vás očakáva, že naň budete prijímať peniaze, odosielať platby alebo vyberať hotovosť. Dajte si pozor aby ste za účet neplatili poriadne mastné sumy, niektoré banky si pýtajú za vedenie bežného účtu aj 9€ mesačne.
Rada na to ako mať účet bez poplatkov, je veľmi jednoduchá. Ak máte deti a počítajú sa aj študenti, tak niektoré banky ponúkajú študentské a detské účty zadarmo.

úspory

Pri zakladaní účtu si určite overte či máte v okolí dosť bankomatov, pretože poplatky za výber z cudzieho bankomatu by vás tiež mohli vyjsť draho.
Ak si nechcete zaobstarať bežný účet tak v ponuke sú aj prémiové účty s rôznymi výhodami, vždy si ale premyslite či tie výhody využijete aby ste neplatili, za niečo čo používať nebudete. Prirodzene poplatok, za takéto konto je vyšší.
Sporiaci účet najviac využijú tí z vás, ktorí majú väčšiu sumu peňazí a v najbližšej dobe ju neplánujú využiť. Skúste pohľadať ponuku, ktorá bude mať najvyšší úrok, budete mať kedykoľvek prístup k peniazom. Môžete si vybrať medzi účtami s výpovednou lehotou alebo bez nej a taktiež je vhodné zistiť aké sú poplatky za predčasný výber.

smlouva

Banky očakávajú, že budete kontá aktívne využívať. Niekedy pri dostatočnom obrate dostanete ponuku na spotrebný úver s nižším úrokom alebo pri platbe kartou nad určitý limit dostanete nejaké peniaze späť.
Toto sú výhody, ktoré vám môže tento krok priniesť. Tak už si nešporte doma do prasiatka a nestrkajte peniaze do vankúša.

Publikováno v Nezařazené