Príroda má na všetko dobré dôvody

Áno, je to tak. Nedávno sa venovalo dosť peňazí práve na výskum tejto záležitosti. Išlo o to, či dĺžka rias má vplyv na prúdenie vzduchu do očí a či ich teda môže nejako ochrániť. Ako všetci vieme, mihalnice nie sú len na okrasu, ale plnia hlavne ochrannú funkciu oka. Zachytávajú rôzne nečistoty z prostredia a v prípade, že toho nie sú schopné, predajú aspoň informáciu do mozgu, aby sa oko uzavrelo. Ale vráťme sa k výskumu.

modelka

Zložitými skúmaniami a mnohými výpočtami sa zistilo, že optimálna dĺžka predstavuje presne jednu tretinu šírky oka a platí to aj pre zvieratá. Len vtedy dokáže odolať nepríjemným vonkajším vplyvom ako napríklad silný vietor a dostatočne ochrániť oko. Vysvetlite to ale ženám.

Väčšina z nich sa nazdáva, že čím budú dlhšie, tým atraktívnejším dojmom budú pôsobiť na opačné pohlavie. Netušíte, kde sa táto myšlienka vzala? V honbe za najzvodnejším pohľadom pod slnkom neváhajú použiť ani umelé prostriedky, ktorými si zahusťujú alebo predlžujú vlastné mihalnice netušiac, že príroda to za ne už dávno vymyslela a vymyslela to úplne inak ako im to vyhovuje.

oko

Zdravie predovšetkým

Dokonca sa dokážu trápiť aj ich nadmerným vypadávaním, netušiac, že ide tiež o prirodzenú záležitosť. Možno si už nespomínajú na nevinný zvyk z detstva, keď sa vzala vypadnutá riasa, položila sa na ukazovák, odfúkla sa a ak ste si pritom niečo želali, tradovalo sa, že sa vám to splní. Kiež by to tak jednoducho fungovalo.
Mám preto jednu radu pre všetky milovníčky hlbokého pohľadu. Nie je dôležité, ako vaše oči pôsobia na iných ľudí, ale to, či sú zdravé. Ak nimi nevidíte dostatočne ostro, vyhľadajte čo najskôr odborníka, ktorý vám iste ponúkne najlepšie riešenie. Zdravie je vždy na prvom mieste, až potom nasleduje domnelá krása.