Radosť z nových vecí

Mať doma niečo moderné. To bola moja podmienka, keď sme sa s manželom dohodli, že budeme prerábať náš dom. Nechcela som sa starať do ničoho iného, ale už ma unavovalo chodiť stále okolo toho istého nábytku, okolo tej istej farby stien a vôbec okolo všetkého, čo mi nejakým spôsobom pripomínalo obdobie pred desiatimi rokmi. Človek jednoducho potrebuje zmenu. Asi častejšie, ako si skutočne myslí. Všetko, čo sa vo vás za tie roky nazbiera si potom kompenzujete na svojom domove. Ide vám celý na nervy. A kam sa potom chcete vracať, keď vám ide na nervy aj vlastný domov? Sami uznáte, že takto to ďalej nemôže fungovať. Ja som o tom bola presvedčená.

osvětlení

Nemohla som všetko nechať na manželovi
Vedela som, že napríklad kuchyňu a kúpeľňu sám určite prerobiť nezvládne. Predsa len, bolo to moje kráľovstvo a tak bolo mojou povinnosťou postarať sa oň. Manžel mal potom za úlohu vyriešiť všetko ostatné a predostrieť mi nápady, ktoré má. Nechcela som, aby sme mali vyslovene nepraktický dom plný moderného umenia, ktoré v živote nevyužijem. No chcela som aspoň prvky, ktoré sa mi budú páčiť a ktoré vydržia, dokým sa nerozhodneme, že začneme zase prerábať. Nechať to na manželovi možno nebol celkom dobrý nápad. No aj tak prišiel s brilantným návrhom.

led pás

Čo je skutočne dôležité?
V každej izbe sme mali luster alebo lampu, ktorá bola ešte z čias minulých. Niektoré sme dokonca dostali ešte vtedy, keď sme sa brali. Práve preto to bola jedna z neľahkých úloh. Takmer všetko som mu postupne zatrhla. Nepáčilo sa mi nič z toho, čo vybral. Až kým mi neukázal led osvetlenie. Sama sebe som sa divila, že mi to nenapadlo skôr. Veď niečo takéto je skutočne perfektným riešením, aspoň do domova, ktorý som plánovala vytvoriť. Je zvláštne, ako taká zdanlivo maličkosť, urobí z vášho domova priestor, v ktorom sa cítite dobre. V ktorom sa cítite mlado a moderne. Myslím, že to je v živote skutočne dôležité.