Rok 2019: Predajnosť chytrých mobilov klesá (prečo?)

Aj vy ste so svojim súčasným smartphonom spokojný/á a nevidíte zreteľnejší dôvod, prečo investovať nemalú čiastku do nového? Respektíve ten váš súčasný predsa poskytuje funkcie a parametre kompatibilné s dnešnou dobou a vlastnosti najnovších modelov sú skôr luxus a nie niečo, čo by bolo pre priemerného užívateľa vyslovene potrebné či dokonca nevyhnutné.Ruka drží biely iPhone.jpg
A takýto názor majú viacerí z nás, čiže užívateľov a potenciálnych kupcov. Je to zároveň dôvod, prečo sú smartphony síce veľmi aktuálne a prakticky našou neodmysliteľnou súčasťou, ale ich predajnosť klesá. Nie každý má totiž záujem každé dva roky investovať nemalú sumu do nového zariadenia, pretože ako už bolo zhrnuté- nie je to priamo nutné, pokiaľ má váš smartphone aj dva roky (či viac), svojimi funkciami a nástrojmi je vlastne aktuálny a stále solídny. Nie je väčší dôvod, ktorý by spoločnosť radikálnejšie pohnal, aby sa stali masovými kupcami najnovších (a najdrahších) modelov.

  • To sa však môže zmeniť príchodom mobilnej siete 5G. K pripojeniu budú potrebné spravidla nové modely prenosných zariadení, respektíve tie najnovšie. A zrejme toto bude tým radikálnym bodom, ktorý opäť zvýši predajnosť.
  • Prvé siete by mali prísť už koncom roka 2019, no o plnohodnotnom zavedení a hromadnom využití môžeme vravieť najskôr asi za päť rokov.

Smartphone Samsung, hudba, slúchadlá.jpg
Revolučný úspech z hľadiska predajnosti dosiahli chytré mobily v roku 2017, čiže nie tak dávno, prakticky len pred dvoma rokmi. Rok 2017 tak bude pre túto technológiu rozhodne pamätný, išlo o vyvrcholenie jej popularity. Niečo, čo sa dlhé roky inovovalo k dokonalosti a spokojnosti zákazníkov, v súčasnosti vyvrcholilo pred dvoma rokmi. Ale čo teraz?
Od roku 2018 bola predajnosť nižšia, to isté platí pre rok 2019. Radikálnym tak bude dôvod, ktorý poskytne takmer nevyhnutné dôvody a nutnosť prispôsobiť sa čerstvo novej technológii.