Sebavedomie ženy

Sebavedomie.Tak prosté a jednoduché slovo. Avšak je súčasťou každého z nás, a pre každého z nás je aj rovnako dôležité. Na základe neho si budujeme sebapoznanie a sebalásku. Problém však je, že veľmi veľa ľuďom chýba. A to hlavne ženám. Prečo je tomu tak?
    Ženy častokrát miesto toho, aby si všímali na sebe tie pekné veci, vnímajú práve ich chyby. A to ani netušia, že väčšinou sa dokonalosť skrýva práve v nedokonalosti. Celkom paradox, že? Dôležité ale je aj to, mať pri sebe osobu, ktorá vám pochváli účes, aj keď ste strapatá, ktorá vám povie, že vyzeráte nádherne, aj keď ste sa práve zobudili. Všetky tieto maličkosti dokážu ženské sebavedomie posúvať o maličké úrovne nahor.
    Veľmi podstatné je však začať od seba. Ak si chcete zvýšiť sebavedomie, mali by ste začať častejšie praktikovať tieto činnosti:

svoboda

  1. Pochváliť sa

Je veľmi dôležité vedieť sa ohodnotiť v rôznych situáciách. Preto ak na niečo vyviniete veľa úsilia, a podarí sa vám to, mali by ste byť na seba hrdá. Nejde tu o žiadny egoizmus, len o ohodnotenie vášho úspechu. Síce sa to nezdá, ale táto drobnosť dokáže vaše sebavedomie výrazne pozdvihnúť.

  1. Povzbudiť sa

Každé ráno sa postavte pred zrkadlo, prezrite si každý kúsok svojho tela a zahľaďte sa sebe do očí. Následne si povedzte: „Si krásna.“ Dve jednoduché slová, ale za to naozaj hlboké. Premýšľali ste už niekedy nad tým, že práve vy ste jediná na svete? Neexistuje nikto ako vy. No nie je už len toto nádherné?

  1. Počúvajte iba ľudí vám blízkych

Má niekto narážky na vašu postavu alebo to, ako vyzeráte? Je to ako keby vám niekto povie, že kniha, ktorú nikdy nečítal a ani o nej nepočul, je zlá. Brali by ste ho vážne? Ja myslím, že nie. Tak prečo niekoho takého počúvať? Berte do úvahy len pripomienky od ľudí, ktorým na vás záleží, a ktorí sú dôležití pre vás.

dívka

  1. Verte si

Nikdy sa nepodceňujte. Naučte sa oceniť svoje schopnosti a verte si v každej situácii. Neexistuje nič, čo by sa nedalo zvládnuť.
                                      Držím palce na vašej ceste objavovania sebalásky.