Šiltovky pre deti

Pokrývky určené na hlavu sú veľmi významné na nosenie pre každého človeka, avšak mimoriadne dôležité sú hlavne na nosenie pri malých deťoch. Detská pokožka je totiž to veľmi citlivá na slnečné lúče a môže sa ľahko spáliť. Deti sa počas dňa často hrajú alebo behajú po vonku, najmä v teplejších mesiacoch, kedy zvykne prudko svietiť slnko. Z toho dôvodu je treba, aby mali niečo, čo im bude chrániť hlavu, aby nedostali úpal. Na tento účel poslúžia detské klobúky alebo detské šiltovky, ktoré ochraňujú ich hlávky a tvár pred nebezpečným slnečným žiarením. Táto ochrana hlavy tak neodmysliteľne patrí do každej letnej výbavy, napríklad i na návštevu kúpaliska alebo ako súčasť batožiny na letnú dovolenku k moru.

Chlapčenské šiltovky

Detské šiltovky však neslúžia iba ochranný prvok, ale čoraz viac sa nosia aj ako štýlový doplnok k roztomilým outfitom pre deti. V dnešnej dobe je na trhu veľké množstvo rôznych šiltoviek určených pre viaceré vekové kategórie v rozličných farbách alebo grafických potlačiach. Niektorí rodičia obľubujú svojim deťom ladiť a kombinovať rôzne módne oblečenie so štýlovými doplnkami, akými sú zväčša šiltovky a iné čiapky. Takáto šiltovka môže byť aj pekným darom pre mladého chlapca, ktorému viete kúpiť šilt s jeho obľúbeným superhrdinom alebo inou rozprávkovou postavičkou.

Dievčenská šiltovka

Perfektným nápadom na obdarovanie vášho muža a syna zároveň, sú práve rovnaké šiltovky pre oboch, čo môže byť super nápadom aj na spoločné fotenie. Vďaka možnosti upravovania veľkosti niektorých druhov šiltoviek, tak vydrží pokrývka hlavy dieťaťu oveľa dlhšie. Môže nosiť rovnakú šiltovku aj viacero rokov po sebe, a keď náhodou z nej vyrastie, viete ju veľkostne zväčšiť upravením. Možno si myslíte, že šiltovky sú skôr chlapčenskou záležitosťou, ale to vôbec nie je pravda. Dnes viete zohnať aj veľa šiltov pre dievčatá s tisíckami dievčenských vzorov. Malé slečny tak môžu pokojne nosiť šiltovky, rovnako ako ich nosia malí mladíci.

Publikováno v Nezařazené