Ste ľaví?

Nie je ľavák ako ľavák. Niežeby sme tým teraz chceli naznačiť že práve ľaváci sú našou spásou ale predsa len krivdiť im že využívajú ľavú ruku namiesto tej pravej nemá zmysel. Úchyláci dajte si teraz pohov, nemáme na mysli to jedno…  A tak vedeli ste že?
 
5-10% percent populácie sú ľaváci. V praxi toto číslo možno veľa neznamená, no nikdy neviete koho stretnete a nebolo by vhodné aby ste sa prezentovali práve narážkou na to ako je niekto ľavý.dopravní značka.png
 
Používajú pravú časť mozgu. Paradoxne na to aby mohli používať ľavú ruku, potrebujú pravú časť mozgu. A tak sa niet čomu diviť ak sp niekedy trocha zmätený. Veď nie na darmo sa hovorí že pravá ruka nevie čo robí tá ľavá.
 
Lepší zrak. Málokto by povedal že taký zrak celkovo tým pádom aj orientácia pod vodou to je ich.
 
Sú lepší športovci. Športy ako tenis, basketbal či plávanie im praje. Ide im to od ruky. Na rozdiel od pravákov dosahujú v daných športoch lepšie výsledky.
 
Naproti pravákom, ale dozrievajú trocha neskôr. To ale nie je na škodu ak vezmeme v úvahu že až do smrti či dôchodku ich čaká iba práca. To zase nieje až tak zlé.
 
O 26% viac úspešný. Oproti pravákom dosahujú vysokoškoláci ktorý sú ľaváci o 26% vyššiu úspešnosť pri dosahovaní bohatstva. 
 
Je tu aj jeden pomerne nešťastný fakt. A to že oproti pravákom je vyššia šanca že skončia ako alkoholici. Síce sa tu bavíme len o okolo 3%, no aj tak.
 
Polovica myší a mačiek sú ľaváci.
 Podľa niekoľkoročnej štúdie si ľaváci viac cenia dobrodružné zážitky ale tiež sú náchylnejší k agresivite.
 
Ak sa rozhodnete pre dieťa po 40, je vysoko pravdepodobné že bude ľavák.právo.png
 
Ľavák sa v prípade trvalého poranenia ruky naučí ľahšie pracovať za pomoci pravej ruky ako naopak. Je to najme z dôvodu že ľavákov je stále o poznanie menej a tak je jednoducho nútený v niektorých situáciach používať pravú ruku namiesto tej ľavej.