Trávenie voľného času nás často zabíja!

Najčastejšie formy zábavy moderného sveta sú nie vždy dobré pre ľudský organizmus. Aj takto by sme mohli zhodnotiť, ako využívame voľný čas. Ako vhodný príklad sa dá uviesť sledovanie televízie či zabávanie sa použitím počítaču. Sú tu však aj mnohé ďalšie aktivity ktorými si ničíme telo, ale vykonávame ich radi a často.poslech hudby.jpg
Počúvanie príliš hlasnej hudbyv slúchadlách je dnes trend. V autobuse na ceste do školy či len tak pri prechode mestom je muzika v ušiach dôležitá k tomu aby sme sa vyhli iným ľuďom alebo pre rýchlejšie ubehnutie času. Najhoršie však je, keď to čo my počujeme v našich ušiach zreteľne počujú aj ostatní. Pre nich to možno neznamená nič, no naše ušné bubienky zažívajú peklo. Stíšme teda, čokoľvek čo počúvame, na prijateľnú hlasitosť pre naše uši, aby sme si to v budúcnosti nemuseli vyčítať.
Moderné smartfóny, plné funkcií od výmyslu sveta, by nám mali pomáhať, nie nás ničiť. Prezeranie webu či hranie hier sú aktivity kde netrpí len jedna časť nášho tela. Zariadenie poväčšine držíme v rukách, sedíme niekde v kresle prípadne ležíme úplne vykrútený a nevystretý. Plač našej chrbtice nepočuť, no ak by to bolo možné určite by ronila slzy.  Oči z dlhého hľadenia do obrazovky, z bezprostrednej blízkosti, tiež veľkú radosť nemajú. Takáto forma oddychu je možno príjemná a pohodlná, no nevhodná pre náš organizmus.vodní dýmka.jpg
Vyrazenie von s kamarátmi. Áno, aj táto činnosť môže byť pre náš stabilný vývoj škodlivá. Samotné stretnutie je samozrejme úplne v poriadku, no činnosti čo k tomu patria už častokrát nie. Fajčenie vodných fajok v podniku patrí k častým doplnkom stretnutí. Popri tom sa ešte vypije nejaký ten sladký nápoj či zje niečo skutočne chutné no úplne nezdravé. Je to možno bolestivé ale pravdivé. Nič z tohto nám neprospieva.
Majme sa teda radi, a trávme svoj čas tak aby sme sa neposielali predčasne do hrobu, ale udržiavali si v zdravom tele zdravého ducha. To je predsa pre šťastný život takmer najdôležitejšie.