Pohodlné a lacné

Spálňu, teda posteľ, si môžete zariadiť pohodlne, no zároveň i lacno. Dnes si môžete kúpiť cenovo výhodný a zároveň pohodlný matrac a taktiež i posteľ.
Žena leží na posteli s farebnými vzorovanými obliečkami a má pri sebe raňajky.jpg

Ktoré matrace stoja najmenej

Medzi najlacnejšie matrace patria nepochybne tie penové. Polyuretánová pena je sama o sebe veľmi lacným materiálom, no na druhej strane, ju nemôžeme označiť za vyslovene nezdravú. Matrace z tohto materiálu poskytujú užívateľovi ozajstný komfort, spí sa na nich veľmi dobre a vaša chrbtica dostane to, čo potrebuje. Pokiaľ chcete, aby sa vám spalo o niečo lepšie, vyberajte si kúsky, ktoré sú o niečo tvrdšie. Cenovo sa nelíšia a vydržia vám dlhšie.
Len pre zaujímavosť, za penovými matracmi sú matrace z pamäťovej peny, potom matrace pružinové a taštičkové a za nimi rôzne špeciálne kombinované matrace. Hovoríme samozrejme o cene. Medzi drahšie kúsky patria určite aj matrace na mieru alebo extrémne vysoké matrace.
Jednoducho zariadená spálňa s posteľou, modrým obrazom a nočným stolíkom.jpg

Lacná a pohodlná posteľ?

O vašom spánku nerozhoduje len matrac, ale taktiež to, čo sa nachádza pod ňou, teda vaša posteľ. Aj tú môžete kúpiť veľmi lacno. Určite zabudnite na čalúnenie aj na masívne drevo. Poobzerajte sa po posteliach v úprave s laminátom alebo drevotrieskou. Vyzerajú pekne, dokážete ich jednoducho zladiť s akýmkoľvek nábytkom, pretože ich dostanete s rôznymi povrchovými úpravami – fóliami a sú aj pohodlné. Podobne ako pri matracoch, pri výbere pozerajte hlavne na to, či sú postele dostatočne pevné. Hlavný je rošt, ktorý by mal byť mierne pružný, no zároveň poskytovať dostatočnú oporu. Myslite na to, že rošt musí uniesť váhu vás, vášho matraca a niekedy i vášho partnera či psa.
Ak chcete na svojej posteli ušetriť, určite si zaobstarajte kúsok s klasickými rozmermi. Každý atypický rozmer, bude potrebovať aj ďalšie atypické riešenia. Hovoríme hlavne o matraci na mieru, ktorý nie je najlacnejší.